Problemem naszych mieszkań bardzo często są ich niewielkie metraże. Jak sobie poradzić z tym problemem? Co może nam pomóc w powiększeniu powierzchni?

Przestrzeń naszych mieszkań możemy powiększyć na dwa sposoby. Jedną z metod jest optyczne powiększenie mieszkania, gdzie kolorem, światłem i umeblowaniem staramy się sprawić wrażenie, że nasze mieszkanie jest większe, niż jest w rzeczywistości. Drugim rozwiązaniem jest próba realnego powiększenia mieszkania, czyli otwarcie mieszkania poprzez wyburzenie ścian.

Salon z otwartą kuchnią i jadalnią

Salon z kuchnią i jadalnią, gdzie zdecydujemy się na wyburzenie ścian jest powierzchnią, która realnie wpływa na wygląd naszego mieszkania. Dzięki otworzeniu pomieszczeń uzyskamy więcej światła, możliwość ustawienia stołu, przy którym będzie mogła spotykać się cała rodzina oraz reprezentacyjny salon, który będzie zapraszał swoim wyglądem.

Samemu czy z pomocą projektanta?

Zaprojektowanie salonu otwartego na kuchnię nie jest łatwym zadaniem. Można samodzielnie zdecydować się na zaaranżowanie tej przestrzeni. Można również zdecydować się na pomoc fachowca. Projektant wnętrz może pomóc nam urzeczywistnić marzenia. Projekt salonu z kuchnią i jadalnią musi zawierać strefę wypoczynkową oraz jadalną. Dobrze zaprojektowana przestrzeń musi dawać komfort wszystkim członkom rodziny. Zwrócenie uwagi na potrzeby każdego z mieszkańców pozwoli na zaprojektowanie salonu, który będzie przytulny i jednocześnie elegancki. Musimy również pamiętać, że jest to reprezentacyjna część naszego domu, do której zapraszamy gości. Warto mieć to na uwadze planując przestrzeń.

Salon z kuchnią i jadalnią – projekt informa
Jadalnia z kuchnią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *