Zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy to doskonała okazja do tego, aby zadbać o siebie. Poświęcenie swojemu zdrowiu i wyglądowi trochę czasu sprawi, że nie tylko lepiej będziemy czuć się na wakacjach, ale również w kolejnych już nieco chłodniejszych miesiącach.

O co należy zadbać tego lata?

Piękny uśmiech – letni niezbędnik

Czym możemy zachwycić na wakacjach, co zostanie z nami na cały okrągły rok? Bez wątpienia jest to cudowny uśmiech. O białe i zdrowe zęby należy dbać niezależnie do pory roku, gdyż nie tylko są one dla nas świetną wizytówką, ale również ich stan ma wpływ na zdrowie naszego organizmu. Naszym nawykiem powinny być zatem regularne wizyty u stomatologa – co najmniej raz, dwa razy do roku. Dobrze jest zajrzeć do niego również przed wakacjami. Dlaczego? Ponieważ jest to doskonała okazja do tego, aby sprawdzić swój stan zębów przed „frywolnościami” żywieniowymi, jakim zapewne ulegniemy w czasie urlopu.

piękny uśmiech latem

Jak zadbać o sylwetkę?

Chcesz być piękna latem? Niestety na poprawę wyglądu nie ma natychmiastowych przepisów. Podobnie, jak o zęby również i o swoją figurę musisz dbać przez cały czas, aby w najbardziej gorącym okresie w roku świetnie prezentować się w kostiumie kąpielowym. Jak przygotować swoją sylwetkę na okres wakacyjny? Czasem wystarczy już kilka tygodni, aby dostrzec zauważalne zmiany w swojej figurze. Warto tutaj uważniej przyjrzeć się swojej diecie. W dużej mierze wystarczy, jeśli wykluczymy ze swojego jadłospisu napoje gazowane, niezdrowe przekąski i fast-foody. Zamiast nich pijmy dużo wody i herbat ziołowych i owocowych. Jeśli przepadamy za kawą, to nie musimy z niej rezygnować. Jednak, zamiast dodawać do niej śmietany i kilku łyżeczek cukru, postawmy na zwykłe mleko. Kawa może dodatkowo przyspieszyć nasz metabolizm i wspomóc spalanie tłuszczu, co więcej doda nam energii na podjęcie ćwiczeń fizycznych. Pamiętajmy jednak, aby nie pić jej dużo, szczególnie w gorętsze dni.

Zmiany w diecie powinniśmy podeprzeć aktywnością fizyczną, która pozwoli nam szybciej zobaczyć efekty naszych wysiłków. Dzięki włączeniu ruchu do naszej codziennej rutyny nasze ciało będzie jędrniejsze, a my pełniejsi energii. Zmiany zauważymy nie tylko my sami, ale również wszyscy, którzy będą rzucać nam ukradkowe spojrzenia na plaży.

Skóra latem – o czym pamiętać?

Jak dbać o skórę latem? Przede wszystkim należy zadbać o jej odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi. Krem z filtrem będzie naszym przyjacielem, który pozwoli nam ochronić cerę przed foto-starzeniem i przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *