Każda udana aranżacja łazienkowej przestrzeni, to nie wyłącznie efektowne ceramiczne płytki oraz różne dekoracyjne detale, ale przede wszystkim odpowiednio skomponowane elementy wyposażenia. Aspekt wizualny łazienki jest bardzo ważny, ponieważ tworzy specyficzny klimat, w jakim dobrze się czujemy, jednak warto zadbać również o istotną wartość użytkową.

Urządzanie łazienki – ściany i podłogi

Urządzając łazienkę, musisz zwracać uwagę na praktyczne aspekty. Ściany powinny być odporne na wilgoć, więc lepiej decydować się na płytki. Nie tylko są ładne, ale także bardzo łatwe do czyszczenia. Jeżeli wasza łazienka jest mała to raczej decyduj się na kafelki, które są w jednym, jasnym kolorze. Marzenie o kolorowych kafelkach możesz zrealizować, jeżeli pomieszczenie jest naprawdę duże. Łazienka to pomieszczenie, które odnawia się co kilkadziesiąt lat, więc lepiej decydować się na ponad czasowe i neutralne kolory, które nawet po długim upływie czasu będą cieszyć oko.

Przy wyborze płytek warto zdecydować się na te średniej wielkości w jasnych barwach. Da to wrażenie większego wnętrza. Jeśli zależy nam na wzorach zdecydujmy się na te małe i delikatne, które nie przytłoczą całego pomieszczenia. Przy wyborze fug należy zadbać o to, aby nie wybierać kontrastujących kolorów.

Wybierając pokrycie podłogi w łazience najlepiej również zdecydować się na płytki. Pamiętajmy jednak, że decydując się na jasne i matowe płytki będziemy zmuszeni do częstego ich mycia. Ostatnio coraz popularniejsza staje się podłoga z drewna lub paneli. Takie podłoże musi być specjalnie dobrane, aby współpracowało z wilgocią i nie pleśniało.

Urządzanie łazienki – prysznic czy wanna?

Wielu  marzy o długich kąpielach w wannie wypełnionej ciepłą wodą. Należy jednak pamiętać, że wanna zajmuje znacznie więcej miejsca niż prysznic, dlatego warto rozważyć jego wybór. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na prysznic bezbrodzikowy, zniwelujemy wrażenie podziału na strefy – kabina nie będzie znacząco odcinać się od reszty pomieszczenia.

Armatura łazienkowa – gdzie szukać?

Zastanawiasz się gdzie szukać odpowiedniej armatury łazienkowej? Warto przejrzeć sklepy internetowe, które oferują armaturę łazienkową w atrakcyjnych cenach. Jedną z nich jest firma ,,MEST” Ł. Mendocha, K. Stec Spółka Jawna, która zajmuje się sprzedażą armatury łazienkowej oraz kuchennej. Ich wieloletnie doświadczenie pomogło im zrozumieć potrzeby zmieniającego się rynku. Klienci znajdą u niech bogaty wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Sprawdź ich ofertę już dziś.

Więcej informacji: https://mestspj.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *